Općina Konavle neće povisiti porez na dohodak u 2024. godini: ”Proračunska sredstva koja gubimo ukidanjem prireza ćemo pronaći drugačije”

U sklopu izmjena paketa poreznih Zakona, od 1. siječnja 2024. godine ukida se prirez u Općini Konavle koji je do sada iznosio 10 posto, a sukladno odluci načelnika Boža Lasića, neće doći do povećanja poreza na dohodak.
Načelnik je istaknuo kako Zakon ostavlja mogućnost jedinicama lokalne samouprave da nakon ukidanja prireza podignu iznos poreza na dohodak, no kako Konavle neće ići takvim putem.
”Riječ je o iznosu od oko 500 tisuća eura na godišnjoj razini u proračunu Općine, no mišljenja smo da taj novac možemo osigurati kroz druge izvore”, naglasio je načelnik Lasić.