Načelnik Lasić uputio čestitku povodom Dana dubrovačkih branitelja i blagdana sv. Nikole

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić uputio je čestitku povodom blagdana sv. Nikole i Dana dubrovačkih branitelja.

Na današnji dan 1991. godine počeo je najteži napad koji Dubrovnik pamti u svojoj povijesti. U šest sati ujutro agresor je otvorio paljbu s kopna, mora i iz zraka. Prije 32. godine dogodilo se nezamislivo, a kiša granata zasula je Dubrovnik.
Kao i ranije njegova okolica, Grad je krvario i iščekivao pad. Napadačka horda koju neki zovu JNA koja je imala otvorene ruke za uništavanje i pljačkanje, no nije nikada iskusila kako je to kada se mora braniti dom. U tom napadu poginuli su civili i branitelji, među njima naravno i Konavljani. Ali Dubrovnik nikada nisu ”napravili lepšim i starijim”.
Zbog svih branitelja koji nisu s nama i njihovih obitelji, zbog svih koji jesu i njihovih obitelji, zbog nas i naše djecu ne smijemo dopustiti zaborav. Mržnjom se ne smijemo opteretiti, ali narod koji zaboravlja svoju povijest osuđen je da je ponavlja.
Načelnik
Božo Lasić