Božićna čestitka načelnika Boža Lasića

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić uputio je čestitku povodom božićnih i novogodišnjih blagdana. Tekst čestitke prenosimo u cijelosti:

Drage Konavoke, Konavljani i stanovnici Konavala,

Božićno vrijeme je vrijeme ljubavi, praštanja i darivanja, vrijeme kada se okrećemo najmilijima i najbližima i želimo pokazati ono najbolje u nama. Taj blagdan za nas kršćane predstavlja onaj ideal koji želimo živjeti cijelu godinu, no rijetki od nas to zaista i uspiju napraviti. Životne prepreke i nedaće uvijek nekako nađu puta do nas kako bi sami sebi opravdali odluke s kojima se možda i ne ponosimo najviše ili u najmanju ruku nas natjeraju na kompromise i biranje ‘manjeg zla’. I to je u redu, jer u životu ne možete pomoći svima, ali ono što nam mora biti osnova moralnog kompasa, jest da pomognemo onima kojima možemo i kada možemo. Tko je bez grijeha neka baci prvi kamen, rekao je Isus, a te riječi nam uvijek trebaju služiti kao korektiv u svemu što radimo.

Činite dobro dragi prijatelji jer dobro se dobrim vraća.

U svoje osobno ime i uime cijele Općine Konavle želim vam blagoslovljen Božić i sretnu novu 2024. godinu.