Načelnik Lasić uputio čestitku povodom Dana državnosti

Hrvatska u četvrtak 30. svibnja slavi Dan državnosti, dan kada je 1990. konstituiran prvi višestranački Sabor, čime je Hrvatska odbacila jednostranački sustav i prihvatila sustav demokracije. Tim povodom načelnik Lasić uputio je čestitku.

Prije 34 godine Hrvatska je dočekala ispunjenje višestoljetnog sna. Iz godine u godinu podsjećamo kako sami sebe, tako i sve oko nas koliko je dugo trajala ta borba. Nismo znali koliko će nas ona koštati, koliku ćemo cijenu platiti za slobodu. Svjestan potencijala koje Hrvatska ima i pohlepan na resurse koji su nam bogomdani, agresor nije mario za živote, čovječnost, kulturu i povijest. Zato na svaki dan, ali ovaj pogotovo, slavimo sve naše branitelje, one žive i one koji nisu danas s nama. Slavimo sve one koji su podnijeli ikakvu žrtvu za domovinu. Jer je naša. Lijepa naša.
U svoje ime te uime cijele Općine Konavle čestitam Dan državnosti Republike Hrvatske.
Načelnik
Božo Lasić