MiGK: Putovanje kroz Danteovo Božanstvenu komediju s Bukovčevim viđenjima Pakla, Čistilišta i Raja

Muzeji i galerije Konavala sudjeluju u Erasmus + projektu ATME – A theatrical museum experience s partnerima Norrköpings Stadsmuseum iz Švedske i Theater van A tot Z iz Belgije. Kao finalni rezultat, a primjenjujući iskustva stečena na radionicama, Kuća Bukovac predstavit će Bukovčevu trilogiju inspiriranu Danteovim velikim spjevom – Božanstvenom komedijom. Prateći tri Danteove cjeline kojima se opisuje zamišljeni trodnevni put kroz pakao, čistilište i raj, Bukovčeve slike biti će prikazane kroz drugačiju audio-vizualnu perspektivu koja će, za ovu jedinstvenu priliku, u potpunosti teatralizirati prostor Kuće Bukovac.

Veselimo se Vašem dolasku!

6. lipnja, 21:00, Kuća Bukovac, Cavtat

Dio audio – vizualne instalacije moći će se pogledati i dan poslije, u petak 7. lipnja od 10:00 do 18:00 sati.

Autorice: Petra Kralj Fox, Helena Puhara, Maris Stanović

Stručni suradnici: Jelena Sukurica, Nikša Butijer, Sven Klobučar, Ivan Kušelj, Ani Liban, Pixel design & Tomo Nadramija, Ante Vlahinić, Ivo Letunić, Anastasiia Kostiuk, Viktorija Savenok, Sofija Savenok, Tetiana Savenok i polaznici Šarene školice