Sveti red đakonata na putu prema svećenstvu u dubrovačkoj katedrali Gospe Velike u petak, 9. studenog na misi u 18 sati po rukama dubrovačkog biskupa mons. Mate Uzinića primila su trojica bogoslova od kojih i jedna mladi Konavljanin, Robert Karačić. Uz njega sveti red đakonata primili su i Josip Mudri i Tonći Ante Prizmić.
Načelnik Općine Konavle Božo Lasić nazočio je ovom velikom događaju za Dubrovačku biskupiju i Konavle.
”Neizmjerno me veseli što je naš mladi Konavljanin primio sveti red đakonata. To mi znači puno i na osobnoj razini kao vjerniku, ali i kao načelniku Konavala”, rekao je Lasić.
U Dubrovačkoj biskupiji, koja godinama ima nedostatak svećeničkih zvanja, ređenje trojice kandidata je veliki blagoslov i izvor nade, osobito jer je zadnji put ređeno više od dvojice kandidata prije više od pedeset godina. Posljednje đakonsko ređenje kandidata za Dubrovačku biskupiju bilo je 2013. godine.















Trumbićev put 7, Cavtat
+385 (0)20 478401
info@opcinakonavle.hr







