DAN OPĆINE 2023. Na Vojskom dolu položeni vijenci i zapaljene svijeće na spomen ploču Matu Golubiću, u Stravči služena sveta misa

Polaganjem vijenaca na Vojskom dolu na spomen ploču hrvatskom vitezu satniku Matu Golubiću nastavljena je ovogodišnja proslava 30. obljetnice osnutka Općine Konavle.

Nakon polaganja vijenaca održana je Sveta Misa za branitelje u župnoj crkvi sv. Jurja u Stravči, a u popodnevnim satima vijenci će biti položeni u Čilipima kod spomenika ”Konavoska mati” nakon čega će na Grudi će biti upriličena i svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Konavle na kojoj će biti dodjeljene nagrade ovogodišnjim laureatima.
Podsjetimo općinski vijećnici na posljednjoj redovnoj sjednici usvojili su da Nagradu za životno djelo dobije akademik Luko Paljetak.
Nagradu Općine Konavle dobit će Stjepan Simović te Ante Delija, a Zahvalnicu Općine Konavle Silvestra Mladošić, Nestor Nestorov, Zlatko Hodžić – Bagi (posthumno), te dr. medicine Pavica Mijanović. Laureati su izabrani jednoglasno.

>>DAN OPĆINE 2023. Otvorena izložba ratnih fotografija „Od doma do Precrkve 31.12. 1991.“